Meble kuchenne z Lublina

Spersonalizowany projekt mebli kuchennych

Wymarzona, dostosowana do indywidualnych potrzeb kuchnia powstaje na podstawie projektu. Opracowany we współpracy z klientem plan musi łączyć dwa niezbędne komponenty:

Walory estetyczne odpowiadające gustom klienta

Komfort pracy rozumiany jako wygodę podczas wykonywania codziennych czynności

Bez wątpienia kształt i ilość szafek, kolory frontów czy też rozmieszczenie poszczególnych elementów mebli kuchennych to bardzo ważny element pracy nad projektem. Po rozmowie i zapoznaniu się z osobistymi potrzebami klienta powstaje wizualizacja przyszłej kuchni. Meble kuchenne zaprojektowane na zamówienie muszą sprawdzać się także w życiu codziennym. W związku z tym ostateczny projekt obok walorów estetycznych musi uwzględnić także czynniki praktyczne. Należą do nich:

Komfort pracy rozumiany jako wygodę podczas wykonywania codziennych czynności

przestrzeń przeznaczona do przechowywania drobnego agd, akcesoriów kuchennych oraz żywności, adekwatna do zapotrzebowania i ilości domowników

nowoczesne trendy i rozwiązania systemowe takie jak np. szuflady samodomykające czy też otwierane do góry fronty

Wyjątkowość mebli na zamówienie to możliwość spersonalizowania projektu co gwarantuje piękno oraz wygodę użytkowania przez szereg lat.

Funkcjonalna i przemyślana kuchnia

Kuchnia to miejsce pracy dlatego tu jak w żadnym innym domowym pomieszczeniu liczy się funkcjonalność i ergonomia. Tworząc meble kuchenne na zamówienie kierujemy się opracowanym przez amerykańskich naukowców kluczem trójkąta roboczego. Rozwiązanie to opiera się na założeniu, że odległość i rozmieszczenie sprzętów takich jak lodówka czy kuchenka powinno dostosować się do wierzchołka trójkąta. Centralnym punktem jest miejsce przeznaczone do pracy nad posiłkiem. Ustalenie minimalnych odległości sprawia, że zbyt mała przestrzeń nie krępuje ruchów. Przesadnie duże oddalenie od siebie sprzętów wymusza zaś dodatkowe czynności, które komplikują pracę. Optymalne odległości powinny mieścić się zatem w trójkącie o bokach od 120 do 210 cm oraz podstawie o wymiarach od 120 do 279 cm.

Drugie rozwiązanie zapewniające funkcjonalność i ergonomie pracy to podział kuchni na kilka następujących po sobie stref:

przechowywania

zmywania

gotowania i pieczenia

przygotowania

zapasów

Nie istnieje jeden uniwersalny szablon zatem tworząc meble kuchenne na zamówienie należy uwzględnić wielkość pomieszczenia oraz indywidualne potrzeby i przyzwyczajenia klienta.

Jednakże rozmieszczenie i kolejne następowanie po sobie stref przebiega według kilku naczelnych zasad. Jedna z nich mówi, że lodówka oraz szafki przeznaczone do przechowywania zapasów powinny znajdować się jak najbliżej drzwi. W ten sposób rozpakowywanie zakupów nie wiąże się z bieganiem po całym pomieszczeniu. Lodówka nie powinna także znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie z generującymi ciepło piekarnikiem. Kuchenki, szczególnie gazowej, nie należy umieszczać w pobliżu okna, ponieważ wpadające do pomieszczenia powietrze mogłoby zdmuchiwać ogień.

Nasza misja

 

W kuchni najważniejsza jest ergonomia użytkowania, czyli łatwy dostęp do szafek tak, by móc wygodnie sięgać po znajdujące się w nich produkty oraz ich jak najlepsze ustawienie pozwalające na dobrą organizację pracy. Kolejnym bardzo ważnym aspektem kuchni, jest jakość wykonania stolarki meblowej, która pozwoli na długie jej użytkowanie. Dlaczego jest to tak ważne?

Kuchnia jest bowiem miejscem specjalnym w naszym domu. Tutaj toczy się życie rodzinne, towarzyskie, dlatego przybywanie w niej powinno sprawiać nam przyjemność. Dlatego zakup mebli kuchennych powinien być bardzo dobrze przemyślany.

Kuchnia powinna być dostosowana do Państwa indywidualnych potrzeb. Dlatego ważne jest, aby Państwo opowiedzieli na wstępie projektantowi o swoich przyzwyczajeniach podczas gotowania, tak by zostały uwzględnione już na etapie projektu.

Jak wygląda nasza praca?

 

Nasza praca opiera się na kilku etapach. Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu wstępnego mebli kuchennych, który tworzony jest w oparciu o zebrane informacje. Na tym etapie dowiadujemy się jakie są Państwa oczekiwania wizualne, funkcjonalne oraz układ szafek, szuflad i sprzętów kuchennych. Po zaakceptowaniu projektu wstępnego przygotowywany jest projekt końcowy, z uwzględnieniem kolorystki, frontów oraz funkcjonalności. Ostatnim etapem jest realizacja projektu, czyli produkcja mebli do kuchni.

Projekt wstęny kuchni
Projekt końcowy wizualizacja mebli
Projekt końcowy przykład realzacji

Kuchnia, której będą Ci zazdrościć

Sypialnia, pokoje dzieci czy garderoba to pomieszczenia prywatne, przeznaczone wyłącznie dla domowników. Salon, kuchnia, jadalnia oraz łazienka to część reprezentacyjna, do której zapraszamy gości. Warto zatem zadbać aby wyglądały wyjątkowo i atrakcyjnie. Meble kuchenne na zamówienie dają możliwość stworzenia pięknego i niepowtarzalnego wnętrza, którego pozazdrości nam złośliwa sąsiadka, a na dobrej przyjaciółce zrobi ono piorunujące wrażenie. W naszej ofercie mamy bogaty wybór materiałów oraz akcesoriów, które pomogą stworzyć kuchnię na miarę marzeń. Dla dyspozycji klientów przygotowaliśmy także katalog frontów , w którym znajdują się zarówno klasyczne powierzchnie imitujące drewno jak i nowoczesne rozwiązania kolorystyczne. Tworząc dla Państwa meble na zamówienie dbamy o każdy detal aby finalnie powstało wyjątkowe wnętrze.

Meble kuchenne w dowolnej aranżacji

Aranżacja to ogół czynności prowadzący do stworzenia idealnego wnętrza. Meble kuchenne na zamówienie dają nieograniczone możliwości bez względu na wymiary czy niestandardowy kształt pomieszczenia. Dzięki nieszablonowym rozwiązaniom i szerokiej gamie materiałów zaprojektujemy kuchnię w wybranym przez Państw stylu. W naszej ofercie mebli na zamówienie znajdują się rozwiązania nadające się zarówno do kuchni rustykalnej oraz nowoczesnego wnętrza na miarę XXI wieku. Z pełnym zaangażowaniem stworzymy projekt szafek do przestrzeni w stylu skandynawskim, industrialnym czy prowansalskim. Na etapie tworzenia planu służymy naszym klientom radą. Podpowiadamy jakie motywy oraz systemy najlepiej sprawdzą się w ich domu. Po realizacji projektu zostanie już tylko uzupełnienie wnętrza o przemyślane dodatki, które nadadzą kuchni ostatecznego blichtru.

Projekty mebli kuchennych

Z jakich materiałów produkujemy meble do kuchni?

Jako fronty drzwiowe stosujemy:

płytę meblową laminowaną (mat lub połysk) 100 dekorów bez frezu
MDF foliowany (mat lub połysk) 90 dekorów 50 rodzajów frezów
MDF lakierowany (mat lub połysk) 170 kolorów 10 rodzajów frezów
MDF fornirowany 50 kolorów 7 rodzajów frezów
MDF akrylowany (połysk) 15 kolorów bez frezu
ramki aluminiowe/ fronty szklane

Dbałość o szczegóły

Tworząc nasze meble dokładamy wszelkich starań, aby kuchnia była odbiciem Państwa gustu i komfortu.

Zobacz realizacje

Fronty mebli kuchennych

Meble kuchenne są intensywnie użytkowane, dlatego okucia odgrywają dużą rolę jeżeli chodzi o komfort użytkowania mebla. Aby korzystanie z naszych mebli było przyjemne, opieramy się na systemach samohamownych (cichy domyk) firmy BLUM i HETTICH, które umożliwiają delikatne i ciche zamykanie szuflad, drzwi oraz frontów górnych.

Stosowane akcesoria w meblach kuchennych

Akcesoria dodatkowe:

  • carga/segregatory
  • kosze wysuwne
  • półki obrotowe/magic corner
  • ociekarki do naczyń itp.
  • podnośniki frontów

Szkło:

  • piaskowane – białe lub brązowe
  • przeźroczyste – białe lub brązowe
  • witraże – na specjalne zamówienie
  • bezpieczne – 15 kolorów

Oświetlenie:

Posiadamy również możliwość zamówienia sprzętu AGD dla Klienta.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z naszym projektantem

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij